Haber Ara

memur Haber Arşivi

Sayıştay 'hayvan aşıları zayi edildi' dedi, Bakanlık cevap verdi

Akajans'ın haberine göre, Sayıştay'ın 'Aşılar üretiminden son kullanımına kadar gerekli koşullarda taşımamakta, depolanamamakta, hayvanlara uygulanamamakta ya da ürünlerin soğuk zincir koşullarındaki sapmalardan zamanında haberdar olunamamakta' eleştirisine Tarım ve Orman Bakanlığından yanıt geldi.

Enerji Bakanlığıyla ilişkili kurumlarda kaç mühendis var?

Akajans'ın haberine göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bakanlıkla ilişkili 8 şirket ve kurumda yaklaşık 3 bin mühendisin çalıştığını bildirdi.

Tarım Bakanlığına 4 yılda kaç mühendis alındı?

Akajans'ın haberine göre 2016-2020 yılları arasında Tarım ve Orman Bakanlığında 2396 mühendis,1436 veteriner ve 142 tekniker istihdam edildi.

Yeni baro için kamu avukatlarına baskı yapıldığı iddiası TBMM gündeminde

Akajans'ın haberine göre, başkentte kurulması için imza toplama aşamasında olan 2 No'lu baro için, kamu avukatlarına baskı yapıldığı iddiaları Meclis gündemine taşındı.

Meclis lojmanlarından kaç personel faydalanıyor?

Akajans'ın haberine göre, Dikmen'deki TBMM lojmanlarından 194 Meclis personeli faydalanırken lojmanlarda ikamet eden kurum dışı personel bulunmuyor.

Sözleşmeli CTE personeline kadro verilecek mi?

Son günlerde taşerona kadro verilmesi konusunda yaşanan gelişmelerle birlikte Ceza infaz kurumlarında görev yapan 4/B'li infaz ve koruma memurları da kendilerine kadro verilmesini istiyor.

Memur-Sen’den ABD’nin Kudüs kararına protesto

Kırıkkale’de, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planı protesto edildi. Kırıkkale’de Memur-Sen'e bağlı sendikalar, ABD'nin Kudüs kararını protesto etmek amacıyla Nur Cami önünde bir araya gelerek basın açıklamasında bulundu.

Gümrük Bakanlığına memur alımı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına memur alımı yapılacağı bildirildi.

Emek kesimi vergide eziyet değil adalet bekliyor

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "MTV’de yapılacak artışın aşağı çekilmesi çalışmasını doğru fakat yetersiz, bu çalışmanın kapsamında gelir vergisine ilişkin bir çalışma yapılmamasını ise hem adaletsizlik hem de duyarsızlık olarak görüyoruz."

MEB AİLESİ DIŞINDAKİ "ÖĞRETMEN MEMURLAR" YUSUF TEKİN'İN SÖZÜNÜ TUTMASINI BEKLİYOR

MEB dışındaki aile bireyleri olarak Sayın Müsteşarımız Yusuf Tekin’in dediği gibi daha fazla dışarıda kalmamak, en geç Eylül 2017’de MEB ailesine katılmak, artık devlet dairelerinde masa başında değil gönül verdiğimiz emek verdiğimiz asıl işimizle, öğretmen unvanımızla sınıf kürsülerinde öğrencilerimizle ders yapmak istiyoruz.

Kırıkkale'deki bir liseden şehidin ismi neden kaldırıldı?

Kırıkkale Baro Başkanı Çakır, 2 yıl önce şehit olan polis memuru Nebi Gündoğan´ın adının verildiği Anadolu Lisesinin isminin mahkeme kararıyla değiştirilmesini kınadı.

Başından vurulmuş olan polis hayatını kaybetti

Kırıkkale’de Polis Meslek Yüksekokulu nizamiyesinde nöbet tutan görevli polis memuru başından vurulmuş halde bulundu.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Yeni ve Makul Bir Teklif Bekliyoruz"

TRT-Haber’de “Anadolu Soruyor” programında konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Kamu İşveren Heyetinin 2018 için 3+3, 2019 için 3+3'lük teklifine kapalıyız. Kamu İşveren Heyetine sözümüzü söyledik. Teklifinize kapalıyız. Yeni makul ve makbul bir teklif bekliyoruz” dedi.

Memur-Sen: "Bu Teklife Kapalıyız"

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın: "Kabul Edilebilir Bir Teklif Bekliyoruz"

'Devlet memurları taşeronlaşırsa tüm Türkiye kaybeder'

Devlette başörtüsü yasağı ve "cuma namazı" konusundaki sorunları gündeme taşıyarak hükümetin ve memurların önünü açan sivil toplum kuruluşlarının başında gelen EKSEN'den kamu personel rejimiyle ilgili çarpıcı tespit ve mesajlar.... Haber Platosu'nun usta röportajcısı Mustafa Toygar'ın söyleşisi...

5 milyon memur ve emeklisini ilgilendiren toplu sözleşme ne getirecek?

5 milyonu aşkın memur ve emeklilerini ilgilendiren toplu sözleşmeden beklentiler… Anadolu-Sen Konfederasyonu Genel Başkanı Mustafa Güçlü anlatıyor..

Orman Genel Müdürlüğü'ne personel alımı

Orman Genel Müdürlüğü'ne 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi açıktan atama yoluyla 95 adet Orman Muhafaza Memuru alımı yapılacaktır.

Hemşire alım ilanı

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 4.maddesinin (B) fıkrasına göre sözleşmeli personel olarak istihdam edilmek üzere hemşire alımı yapılacak.

Sağlık personelinin ek ödemesi emekliliğe sayılacak mı?

Sağlık çalışanlarının ek ödemedeki kesintilerin emekliliğe yansıtılması talebi çözüm bekliyor.

Memurlar ‘kalkınmada öncelikli il tazminatını’ bekliyor

Kamu çalışanlarından eski SSK hizmeti olanlar “Kalkınmada öncelikli il” terfilerini almak için yetkililerden çözüm bekliyor.

Bakan Yılmaz'ın ek ders ücretleri konusunda açıklaması

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Türkiye´de en itibarlı mesleklerden birisi öğretmenliktir. Bunu iddialı olarak söylüyorum, öğretmen bu coğrafyada kanaat önderidir." dedi.

Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu

Milli Eğitim Bakanlığı sözleşmeli öğretmenlik başvurularının başladığını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, "Müdürler her gün en az 5 öğrenci velisini aramalı"

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Türkiye´nin dört bir tarafında kaliteli eğitim verilmesi için sözleşmeli öğretmenlik sistemine geçtiklerini belirtti.

Sözleşmeli personel alımında tercih dönemi

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna personel alımı ile ilgili tercih dönemi.

KPSS'den 60 puan üzeri alana iş imkanı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanına Bin 500 yeni ASDEP personeli alınacak

13 bin sözleşmeli erbaş alımı

Milli Savunma Bakanlığı Kara Kuvvetleri Komutanlığı tarafından 13 bin sözleşmeli erbaş alınacak.

Sözleşmeli sağlık personeli adaylarının dikkatine

Devlet Personel Başkanlığı tarafından sözleşmeli sağlık personeli ile ilgili uyarıda bulunuldu.

Sağlık Bakanlığına binlerce hemşire ve tekniker alımı

Sağlık Bakanlığı Ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğüne personel alımı

Emniyet Genel Müdürlüğüne sözleşmeli bilgisayar mühendisi alımı yapılacak.