Etiketler

Sayıştay 'hayvan aşıları zayi edildi' dedi, Bakanlık cevap verdi

Akajans'ın haberine göre, Sayıştay'ın 'Aşılar üretiminden son kullanımına kadar gerekli koşullarda taşımamakta, depolanamamakta, hayvanlara uygulanamamakta ya da ürünlerin soğuk zincir koşullarındaki sapmalardan zamanında haberdar olunamamakta' eleştirisine Tarım ve Orman Bakanlığından yanıt geldi.

Enerji Bakanlığıyla ilişkili kurumlarda kaç mühendis var?

Akajans'ın haberine göre, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Bakanlıkla ilişkili 8 şirket ve kurumda yaklaşık 3 bin mühendisin çalıştığını bildirdi.

Yeni baro için kamu avukatlarına baskı yapıldığı iddiası TBMM gündeminde

Akajans'ın haberine göre, başkentte kurulması için imza toplama aşamasında olan 2 No'lu baro için, kamu avukatlarına baskı yapıldığı iddiaları Meclis gündemine taşındı.

Meclis lojmanlarından kaç personel faydalanıyor?

Akajans'ın haberine göre, Dikmen'deki TBMM lojmanlarından 194 Meclis personeli faydalanırken lojmanlarda ikamet eden kurum dışı personel bulunmuyor.

Engelli KPSS tercihleri başladı

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS) sonuçları ve kura usulü ile kamu kurum ve kuruluşlarının boş kadrolarına yerleştirme yapılacak.

Adalet Bakanlığı 6 bin 111 sözleşmeli personel alacak

Adalet Bakanlığı tarafından 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) giren adaylar arasından farklı unvanlarda toplam 6111 Sözleşmeli Personel alımı yapacaktır.

4. Dönem Toplu Sözleşmede imzalar atıldı

Kamu Görevlilerinin Geneline ve Hizmet Kollarına Yönelik Mali ve Sosyal Haklara İlişkin 2018 ve 2019 Yıllarını Kapsayan 4. Dönem Toplu Sözleşme, yirmi bir gün süren görüşme maratonunun ardından, 21 Ağustos 2017 gecesi geç saatlere kadar süren müzakereler sonucunda mutabakatla neticelendi.

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, "Yeni ve Makul Bir Teklif Bekliyoruz"

TRT-Haber’de “Anadolu Soruyor” programında konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Kamu İşveren Heyetinin 2018 için 3+3, 2019 için 3+3'lük teklifine kapalıyız. Kamu İşveren Heyetine sözümüzü söyledik. Teklifinize kapalıyız. Yeni makul ve makbul bir teklif bekliyoruz” dedi.

'Devlet memurları taşeronlaşırsa tüm Türkiye kaybeder'

Devlette başörtüsü yasağı ve "cuma namazı" konusundaki sorunları gündeme taşıyarak hükümetin ve memurların önünü açan sivil toplum kuruluşlarının başında gelen EKSEN'den kamu personel rejimiyle ilgili çarpıcı tespit ve mesajlar.... Haber Platosu'nun usta röportajcısı Mustafa Toygar'ın söyleşisi...

KPSS yerleştirme sonuçları açıklandı

Kamu kurum ve kuruluşlarının bazı kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Yeni KHK Yayınlandı: İade ve ihraçlar var

OHAL kapsamında kamu görevinden çıkarılanlar ve göreve iade edilenlere ilişkin listelerin de bulunduğu 692 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'nin bugünkü mükerrer sayısında yayınlandı.

2 Yeni KHK ile ihraç ve iadeler var

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan 689 ve 690 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile bazı kamu görevlileri ihraç edilirken bazıları da görevlerine iade edildi.

Memurlar ‘kalkınmada öncelikli il tazminatını’ bekliyor

Kamu çalışanlarından eski SSK hizmeti olanlar “Kalkınmada öncelikli il” terfilerini almak için yetkililerden çözüm bekliyor.

DEAŞ, cesetler üzerine bomba düzeneği kuruyor

Adli Tıp Uzmanı Prof. Dr. Hamit Hancı, DEAŞ'ın El Bab'da kendi militanlarının cesetlerine bomba düzeneği yerleştirdiğini söyledi. Hancı, TSK'nın önceki gün kamuoyuna servis ettiği DEAŞ terör örgütü tarafından taşların içi oyularak konulan el yapımı patlayıcılarla (EYP) ilgili bilgi verdi.

Yeni KHK Yayınlandı: İadeler var

Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanan 688 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile 416 kişi kamudaki görevlerine iade edildi.

KPSS lisans başvuruları

2017 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyinde, 21 Mayıs 2017, 27 Mayıs 2017 ve 28 Mayıs 2017 tarihlerinde, sabah ve öğleden sonra uygulanacaktır.

Sözleşmeli personel alımında tercih dönemi

Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna personel alımı ile ilgili tercih dönemi.

Sağlık Bakanlığına binlerce hemşire ve tekniker alımı

Sağlık Bakanlığı Ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Taşra Teşkilatı Hizmet Birimlerinde İstihdam Edilmek Üzere Sözleşmeli Sağlık Personeli Alımı Yapılacak.

Bakan Müezzinoğlu, "Devlet güvencesinin kalkması söz konusu değildir."

Bakan Müezzinoğlu, kamu çalışanı reformuna açıklık getirdi, “Devlet güvencesinin kalkması söz konusu değildir” dedi.

Sağlık Bakanlığına personel alımı

Sağlık Bakanlığı ile Kamu Hastaneleri Kurumuna sağlık personeli alımı yapılacak.

686 KHK ile 4 bin 464 kamu görevlisi ihraç edildi

OHAL kapsamındaki 686 sayılı KHK ile yeni 4 bin 464 kamu görevlisi görevinden ihraç edildi. Aynı KHK ile 17 kişi ise görevine iade edildi.

Kamudan ihraç edilen için "iade komisyonu" kuruldu!

15 Temmuz sonrası KHK'lar ile kamudan atılan on binlerce memurun "iade", "hak ihlali" ile "mağduriyet" talep ve şikayetlerinin değerlendirilmesi ve gereken kararın alınması amacıyla Olağanüstü hal kapsamında Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu kuruldu. Peki bu komisyon nasıl işleyecek? Ne zaman göreve başlayacak? Hangi yöntemlerle karar alacak?

683 sayılı KHK ile kamudan 367 kişi ihraç edildi / TAM LİSTE

Resmi Gazete'de yayımlanan 683 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Tedbirler Alınması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile kamu kurum ve kuruluşlarından ihraç edilen 367 kişinin tam listesi için tıklayınız... 124 kişi de görevine iade edildi. Görevine iade edilenlerin tam listesi...

Bazı kamu personeli alımlarında düzenlemeye gidildi

680 ve 681 sayılı KHK'de yapılan değişiklikler hangi özellikleri kapsıyor?

3 yeni KHK ile ihraç edilen kamu görevlileri/TAM LİSTE

OHAL kapsamında hazırlanan 679, 680 ve 681 nolu 3 yeni Kanun Hükmünde Kararname (KHK), Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Kamuya 60 bin ilave kadro

Bakan Müezzinoğlu kamuya 60 bin ilave kadro verildiğini söyledi.

KPSS 2016/2 tercihleri başladı

Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Kadro ve Pozisyonlarına 2. Yerleştirme Yapmak İçin Adaylardan Tercih Alınması

Dolandırıcılara dikkat

Devlet Personel Başkanlığı tarafından dolandırıcılar konusunda kamu çalışanlarına uyarıda bulunuldu.

Yeni KHK ile ihraç edilen kamu görevlileri

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan 677 ve 678 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnameler (KHK), Resmi Gazete'de yayımlandı.