Eğitim

Eğitim Haberleri

Genç Sada Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nın Türkiye Finali Ağrı'da yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğünce Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokulları arasında her yıl düzenlenen Genç Sada Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nın Türkiye Finali Ağrı'da düzenlendi.

Ankara Büyükşehir Belediyesinden KPSS başvuru ücreti desteği

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB), sosyal destek alan vatandaşların bu yıl da KPSS başvuru ücretini karşılayacaklarını açıkladı. Destekten yararlanmak isteyenler, https://forms.ankara.bel.tr/kpss2022 adresi üzerinden form doldurarak 1 Haziran tarihine kadar ön başvuruda bulunabilecek.

Muhtar Kent'ten Ayvalık'a STEM atölyesi

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, Coca-Cola'nın eski dünya CEO'su Muhtar Kent tarafından Ayvalık Anadolu Lisesi'ne (AYAL) STEM laboratuvarı kazandırıldı.

Rektör Ünal: 'Yabancı Diller Yüksekokulu motor görevi üstlenmeli'

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Üniversitenin geleceği için kaliteli eğitim sistemini güçlendirecek altyapı çalışmasını yüksekokul ile birlikte hayata geçireceğiz. Özellikle Yabancı Diller Yüksekokulunun bölüm olarak motor görevi üstlenmesi gerekiyor dedi.

Tunceli'de deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirildi

Tunceli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri kent ve ilçelerinde gerçeği aratmayan deprem ve yangın tatbikatı gerçekleştirdi.

Pendik'te 'Ana Sınıflarını Donatıyoruz' projesi

Pendik Kaymakamlığı ev sahipliğinde, Pendik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve AHİSİAD (Ahi Sanayici ve İş Adamları Derneği) arasında protokol imzalandı. Protokolün ardından, Pendik'teki okullarda 15 anasınıfının açılışının yapılacağı Ana Sınıflarını Donatıyoruz projesi çerçevesinde iki anasınıfının açılışı gerçekleştirildi.

Bursagaz'dan güvenli ve verimli doğal gaz kullanımı eğitimleri

Bursagaz, SOCAR Gönüllüleri ile birlikte Bursa'da 11 ilçede 18 bin 684 öğrenciye 'Güvenli ve Verimli Doğal Gaz Kullanımı' eğitimleri verdi.

Kayserigaz'dan güvenli ve verimli doğal gaz kullanımı eğitimleri

Kayserigaz, SOCAR Gönüllüleri ile birlikte Kayseri'de 3 ilçede 11 okulda yaklaşık 2 bin öğrenciye 'Güvenli ve Verimli Doğal Gaz Kullanımı' eğitimleri verdi.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Yılmaz Ağrı'ya geldi

İl Milli Eğitim Müdürlüğünce organize edilen çeşitli programlara katılmak üzere Ağrı'ya gelen Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz ve beraberindekiler, Hayrettin Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret etti.

LGS öncesinde bu önerilere kulak verin

Türkiye'nin lider eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji PDR Koordinatörü Sibel Durak, LGS'ye girecek öğrencilere ve çocuklarını bu zorlu süreçte her zaman destekleyen ebeveynlerine sınav heyecanını ve kaygısını azaltmak, başarıyı artırmak için önemli ipuçları verdi.

Bitlisli gençlerden sanal gerçeklik dünyasında çığır açacak eğitim projesi

Bitlis'in Tatvan ilçesinde girişimci gençler tarafından 'Aklım Bir Karış Sanalda' konferansı düzenlendi.

MEB, LGS ve YKS’ye hazırlanan öğrencilere 15 milyon yardımcı kaynak

MEB, LGS ve YKS’ye katılacakların sınava hazırlıklarına destek amacıyla öğrencilere bugüne kadar 15 milyon yardımcı kaynak ulaştırdı. Her öğrenci grubunun ihtiyacına yönelik yardımcı kaynak paylaşıldığını belirten Bakan Mahmut Özer, “Destekleme ve yetiştirme kurslarımızda onlara yönelik sunduğumuz ücretsiz programların yanı sıra her ay yayımladığımız yardımcı kaynaklarda da sınav gruplarına ayrıcalıklar tanıdık” dedi.

'Meraklı Arkeologlar' kazıda

Kırklareli'nde Müzeler Haftası çerçevesinde öğrenciler Aşağı Pınar Açık Hava Müzesinde arkeolojik kazı yaptı.

'Kişisel Gelişim Eğitim Haftaları' başlıyor

Ankara Ticaret Odası'nın (ATO), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Tesisat İnşaat Sanayi Malzemeciler Derneği ile birlikte düzenlediği 'Kişisel Gelişim Eğitim Haftaları' 24 Mayıs'ta başlıyor.

Evde özel eğitim gönüllülerinin kursu başladı

Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin down sendromuna sahip çocukların ailelerine evlerinde destek olmak için başlattığı 'Özel Eğitim İçin Sosyal Ortaklık Projesi'nde gönüllülerin eğitimine başlandı. Destek eğitim elemanları programına 10 gönüllü genç katıldı.

Pandemi bitti, 'e-belediye'ye talep bitmedi

Pandemi döneminde, vatandaşların sorunsuz bir şekilde hizmet almasını sağlamak için e-belediye hizmetlerinde altyapı ve sistem yeniliğine giden Zeytinburnu Belediyesi, e-devlet üzerinden 25 hizmete entegrasyon sağlarken, belediye hizmetleri ile ilgili birçok başvuru, ödeme ve talep işlemlerini de kendi sistemi üzerinden online olarak sunuyor.

Van'da erken yaşta ve zorla evlilikler masaya yatırıldı

Van'da Erken Yaşta ve Zorla Evliliklerle Mücadele İl Eylem Planlarının Desteklenmesi Eğitimlerinin startı verildi.

İngilizce öğretiminde yeni teknolojilerin entegrasyonu için bir araya gelindi

Bahçeşehir Koleji ülkedeki tüm kampüslerinde görev yapan yabancı dil öğretmenlerini 'Bahçeşehir College Hybrid ELT Conference 2022 ile bir araya getirdi. Konferansta alanında uzman kişiler tarafından yabancı dil eğitimindeki yeni yaklaşımlar, dijitalleşme, yeni öğrenci profilleri ve bunlara uygun yaklaşımlar ele alındı.

Genç mühendise MEB'den yurt dışı eğitim bursu

Yaşar Üniversitesinde elektrik-elektronik mühendisliği bölümünden lisans ve yüksek lisans eğitimini tam burslu olarak dereceyle tamamlayan Elif Özen, Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB) yurt dışı lisansüstü öğrenim bursluluk programını kazandı. Özen, kazandığı bursla yurt dışında dünyaca sayılı üniversitelerde doktora eğitimi alma fırsatı bulacak.

Toplam 476 haber.